Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հանդուրժողականության եւ խաղաղության համաշխարհային խորհրդի նախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 17-ին ընդունել է Հանդուրժողականության եւ խաղաղության համաշխարհային խորհրդի նախագահ Ահմադ բին Մուհամադ ալ-Ջարուանին, որը Հայաստան է ժամանել` մեր երկրին այս կառույցին անդամակցելու առաջարկ ներկայացնելու առաքելությամբ:
Նրա խոսքով` Հայաստանը ճանաչված է որպես խաղաղասիրական եւ հանդուրժողականությունը հարգող երկիր ու անդամակցությունը Համաշխարհային խորհրդին նոր հնարավորություններ կստեղծի այս գաղափարների միջազգային տարածման համար: Շուրջ 50 անդամ ունեցող այս կառույցի գործունեությունը հիմականում անդրադառնում է սոցիալական եւ մարդասիրական ոլորտներին առնչվող համընդհանուր հիմնախնդիրներին:
Շնորհակալություն հայտնելով Հայաստան այցելության եւ անդամակցության առաջարկի համար` խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ մեր երկրի համար հոգեհարազատ են այն ուղղությունները, որոնցով զբաղվում է Համաշխարհային խորհուրդը: Նրա խոսքով` խաղաղությունը եւ հանդուրժողականությունը Հայաստանում առաջնահերթ սկզբունքներ են, ուստի կառույցի գործունեությունը մեզ համար դրական ուղերձներ է պարունակում:
Կողմերն անդրադարձել են հետագա համագործակցության հնարավորություններին ու ձեւաչափերին, պայմանավորվել երկխոսությունը դարձնել շարունակական:

Ararat Mirzoyan Receives President of Global Council for Tolerance and Peace
On June 17, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the President of the Global Council for Tolerance and Peace Ahmed Bin Mohammed Al-Jarwan, who arrived in Armenia with the mission of presenting a proposal to our country for joining this structure.
According to him, Armenia is well known as a peace loving and tolerance respecting country and the membership to the Global Council would create new opportunities for spreading these ideas throughout the world. The activity of this organization with about 50 members mainly touched upon the general problems concerning the social and humanitarian spheres.
Thanking the guest for his visit to Armenia and the proposal for the membership, the Head of the parliament has noted that these directions are close to the soul of our country, with which the Global Council is engaged. To him, peace and tolerance are prior principles in Armenia, thus the activity of the organization contains positive messages for us.
The sides touched upon the opportunities and formats of further cooperation and agreed to make the dialogue continuous.